Pikkulaukku Pöllö (273)
45,00 € sis. alv 24%
Pöllö katsastelee maailmanmenoa messinkisilmin. Hän istumaoksansa on duffelinnappi ja nokka on nappi sekin. Laukku on valmistettu polyestersekoitteisesta huonekalukankaasta. Aplikointi pellavaa, puuvillaa ja huonekalukangasta.
Kuvaus
Olkahihna 1cm leveä polyesterhihna, pituus 150cm ja säädettävä solki. Vetoketjukiinnitys ja takana vetoketjutasku. Vuori puuvillaa.
Jokaisella uniikilla Havinan-laukulla on oma järjestysnumeronsa. Perhonen-pikkulaukun numero on 273. Numero on kirjottu laukun takapuolelle.
Mitat: Korkeus 18cm, leveys 15cm, pohjan syvyys 3cm.
Havinan laukut valmistan kierrätysperiaatteella. Kankaat ovat huonekalukankaita: näytepaloja ja pakanloppuja. Laukut on vahvistettu tukikankaalla. Hihna on 150cm pitkä, siinä on säädettävä solki. Havinan laukut on vuorattu, useimmiten puuvillakankaalla.
Päälikangas kestää vesipesua, mutta tukikangas, kirjonnat ja applikaatiot vaativat varovaista käsittelyä.
Voit käyttää tekstiilien vaahtopesuainetta, noudata aina tuotteen ohjeita ja kokeile ensin näkymättömään kohtaan.
Laukun voi suojata tekstiilien suojasuihkeella. Kokeile näkymättömään kohtaan ennen koko laukun käsittelyä.